אשתתי

אשתתי

מחיר: 0.00 
הוספה לסל

על הספר

הספר אינו במלאי 

שלושה דורות של בני משפחה אחת וסיפוריהם נפרמים אלה מאלה במהלך ארוחת חג ששולחת זרועות מן ההווה אל העבר, דווקא בשעה שהם מספרים את סיפור יציאת מצרים. עצרת מחאה והזדהות חושפת מתח בין הפעילים וחושפת את הפערים בין הקבוצות השונות בקהילה הלהטב"קית, דווקא ברגע של אחדות מתבקשת. פגישות חטופות, טעונות עם אהובות מן העבר וגעגועים לחיים המקבילים שיכולות היו לחיות, אלה הנושאים שטורדים את מנוחתן של הדוברות בסיפורים הקצרים המכונסים כאן. 

קולן של הנשים הדוברות הללו מובהק, גם כשהן מהוססות. מעורות היטב בחיים אך משמרות תמיד איזו אפשרות אחרת, נסתרת, שהן לעולם מציצות מעבר לכתפן כדי לשמרה כנקודת ציון. כולן כמהות למשהו המצוי מחוץ להשג ידן – תובנה, אהבה, חיים אירוטיים אחרים, סוערים. בתפר שבין המאוויים הנסתרים, הפרועים, לבין חיי היום יום המסודרים שלהן מתרחש הסיפור – דווקא כשכל חלקי הפאזל מצויים כביכול במקומם, ברגע זה בדיוק נחשפים הדלתות המסתובבות והשביל שלא בחרו בו ומפצירים בהן לשקול שנית את בחירותיהן ולשקוע, גם אם רק לרגע, באפשרות האחרת. 

דנה ג. פלג היא סופרת ומתרגמת ילידת הארץ, המתגוררת בקליפורניה שבארה"ב. ספרה הראשון, "תאנים, אהובתי" ראה אור בשנת 2000. פלג זכתה בעיטור אנדרסן לשנת 2016 על תרגומה לספר "אנה ואיש הסנונית" מאת גבריאל סביט ויצירותיה הופיעו בכתבי עת שונים בארץ ובעולם. הספר ראה אור בגירסה דיגיטלית בשנת 2015 וכעת הסיפורים מוגשים לקהל הקוראות והקוראים גם בדפוס. 

בספרה השני "אשתתי" ממשיכה דנה ג. פלג לתאר באמינות וברגישות יחסים ודמויות הנטועות בהוויה הלסבית בישראל. הפעם, כנרמז משם הספר, עוסקים הסיפורים בזהותן של נשים ביסקסואליות ולסביות בתוך זוגיות, במשפחה, בקהילה, ובעולם המורכב של תחילת המאה ה-21.