סנוקראש

סנוקראש

מחיר: 89.00 
מחיר: 89.00 
הוספה לסל

על הספר

לעיתים נדירות מזדמן לנו ספר שאינו בר השוואה לאף ספר שקראנו בעבר וסופר כה מקורי שמגדיר מחדש את הדרך בה אנו רואים את העולם. ניל סטיבנסון הוא סופר כזה, ו"סנוקראש" הוא יצירה ספרותית כזו, האורגת מציאות וירטואלית עם מיתולוגיות עתיקות וכורכת אותם בעלילה קצבית מותחת וסוחפת המתרחשת בארה"ב בעידן של מידע.

סנוקראש אשר הוכרז ע"י Time Magazine כאחד מ-100 הספרים החשובים של המאה ה-20 הוא ללא כל ספק אחד הספרים החשובים ביותר של סוגת המדע -הבדיוני. 

 

  אחרי הספר הזה פיצה ודת יראו לכם אחרת

תאמל'ק  לנו  – בעתיד לא מאוד רחוק, התאגידים שולטים בעולם. ארה"ב מחולקת בין תאגידים בינלאומיים שונים, ורק אנשי פיצה קוסה נוסטרה  והבדלרים  על הסקיטבורדים עוברים בחופשית בינהם. הירואי פרוטאגוניסט, לוחם החרבות, ההאקר, ושליח הפיצה, יחד עם ת"ן הבדלרית, רוכבים יחד לתוך העולם הווירטואלי כדי לגלות מי מפיץ את הוירוס המשולש המסוכן -וירוס שעובר פיזית בין אנשים, בין מחשבים, ומופץ ע"י כת דתית עתיקת יומין.
כמו מה זה?  שחקן מספר אחת/ ארנסט קליין . מבוך השתקפויות / סרגי לוקיאנקו
ספר כבד?  לא, זה ספר קל לקריאה, אבל מעורר מחשבות שניות ושלישיות
למה כן?  פיסגת היצירה הסיברפאנקית. המונחים המשמשים אותנו היום בחיי היומיום בתיאור עולמות המחשב הוטבעו בספר זה.
למה גם כן? חוש הומור מטורף, קריקטורה נפלאה של התרבות הצרכנית הטכנולוגית.
למה לא?  העלילה מתפרשת במקביל בשלשה מישורים – ציר הזמן, העולם הפיזי והעולם הוירטואלי. דורש כושר מעקב.
יש דמות בלתי נשכחת? ת"ן הבדלרית הינה הנערה המתבגרת מהגיהנום. פאנקיסטית חובבת אנדרנלין שלמחיתה רוכבת על סקיטבורד בעודה לוכדת בפלצור מכוניות שיסיעו אותה ממקום למקום.
 משפט לקחת?  "לפיצה קוסה-נוסטרה אין מיתחרים. תחרות יוצאת נגד האתיקה המאפיונרית. "
איפה קוראים?  בכל מקום בו אין יותר מידי הסחות דעת. רצוי עם פיצה.
נחזור לעוד?   כן בהחלט. סופר פורה ובעברית תורגם ספר אחד אחר שלו – תור יהלום. מומלץ .
שורה תחתונה?   אחד מעשרת ספרי החובה לאוהבי מד"ב עכשווי.

 

על סנוקראש, שהוא אחד מספרי המד"ב המובילים, נאמר שאינו ניתן לתרגום. אז הרמנו את הכפפה….

סנו קראש ניל סטיבנסון מערבב (קחו נשימה ארוכה): היסטוריה, בלשנות, אנתרופולוגיה, ארכיאולוגיה, דת, מדעי המחשב, קריפטוגרפיה ומדעי המדינה. סטיבנסון יומרני ושוויצר בדיוק כמו החבר’ה מלמעלה, רק עם הבדל קטן: סנוקראש עובד. הוא ספר נהדר. זה פשוט מדהים.
סנוקראש הוא אחד מספרי הסייברפאנק המפורסמים ביותר בכל הזמנים. לרגעים הוא מרגיש יצירת מופת. לרגעים אחרים כמו פארודיה מטופשת. לא פלא ש- Time בחרו בו כאחד ממאה הספרים החשובים ביותר שנכתבו באנגלית מאז 1923. מאד אהבתי." (ניימן 3.0)